Minis For War Painting Studio

40k – Chaos Warhound Titan

[:pl]

W dzisiejszym wpisie chciałbym Wam zaprezentować jeden z największych modeli, jakie mieliśmy okazję przygotować w naszej pracowni 🙂

Chaos Warhound Titan to zdecydowanie duża “zabawka” – trafił do nas już złożony i z przeznaczeniem do przemalowania (z bardzo ciemnego brązu). Dodatkowym wyzwaniem był fakt, że zmontowany został w nieodpowiedniej pozycji i nie mógł stać na stole (wywracał się).

Postanowiliśmy wykonać mu owalną podstawkę sceniczną o wymiarach 30 cm x 20 cm. Została wycięta z HDF i wzbogacona o trochę kamieni oraz wraków pojazdów Space Marines. Po przytwierdzeniu do niej, model stał się stabilny i nie da się już go łatwo przewrócić.

Malowanie tak dużej figurki stanowi spore wyzwanie – trzeba podzielić ją na mniejsze partie i sumiennie malować kolejne części. Zajęło mi to naprawdę sporo czasu.

Rzeźba modelu jest wciąż wyśmienita i broni się w zestawieniu z nowymi modelami. Trochę toporny, siermiężny wygląd maszyny doskonale wpisuje się w klimat czterdziestego millenium.

Mam nadzieję że figurka się Wam podoba 🙂 Już niedługo na naszym blogu pojawi się kolejny Warhound oraz jego większy brat – Reaver Titan. Do usłyszenia!

[:en]

In today’s post I would like to present to you one of the biggest models that we had the opportunity to prepare in our Studio 🙂

Chaos Warhound Titan is definitely a big “toy” – it came to us already assembled and intended to be repainted (from very dark brown). An additional challenge was the fact that it was assembled in the wrong position and could not stand on the table.

We decided to make him an oval stage stand with dimensions of 30 cm x 20 cm. It was cut out of HDF and enriched with some stones and wrecks of Space Marines vehicles. After attaching to it, the model became stable and can no longer be easily knocked over.

Painting such a large figurine is a big challenge – you have to divide it into smaller parts and paint it comprehensively. It took me a lot of time.

The sculpture of the model is still excellent and defends itself in comparison with the new models. The slightly clumsy, coarse appearance of the machine perfectly fits the atmosphere of the forty millennium.

I hope you like the figurine 🙂 Soon on our blog will appear another Warhound and his bigger brother – Reaver Titan. Goodbye!

[:]